Rektörümüzün 30 Ağustos mesajı

Rektörümüzün 30 Ağustos mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Büyük Zafer’in 96’ıncı yıldönümünü kutlayan bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi:
“30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Türk milletinin şanlı Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümü kutlu olsun. Bugün, mazisi kahramanlıklarla dolu yüce Türk milletinin ve kahraman ordumuzun, kutsal vatan topraklarımızı istilaya ve milletimizi tarih sahnesinden silmeye kalkışan düşmana karşı tüm imkânsızlıklara rağmen Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığı Büyük Zafer’in 96’ıncı yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Milletimiz bu zaferle birlikte, birlik ve beraberlik anlayışı içinde hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, varlığını ilelebet sürdüreceğini göstermiştir. Bugün de ekonomik ve siyasal baskılarla bizleri istilaya hazırlanan düşmanlarımıza karşı birlik ve beraberliğimizi korumalı, devletimizin selameti için bu baskıları bertaraf etmeliyiz. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.’ dizelerinde söylediği gibi, Türk milleti hiçbir zaman baskılara vesayetlere boyun eğmemiş ve buna teşebbüs edenlere de gereken cevabı vermiştir. Bunun son örneğini, kahraman ordumuzun 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen kalkışmada devletimizin bekasına kastedilemeyeceğini göstermesiyle bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış olduk. Bizim içeride ve dışarıda tüm düşmanlarımıza karşı vereceğimiz tek mesaj, birliğimiz ve beraberliğimizdir. Eğer biz birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde olursak hiçbir güç bizi yıldıramayacak, baskı altına alamayacak ve yıkamayacaktır.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte, Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, verilen mücadelelerde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”