Rektörümüz BESYO Seçmelerini Yerinde İzledi

Rektörümüz BESYO Seçmelerini Yerinde İzledi

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na alınacak öğrencilerin seçmelerini yerinde izleyerek, katılan adaylara başarılar diledi.
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği (I. ve II. Öğretim) Bölümlerine alınacak öğrenciler için özel yetenek sınavları başladı.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne 75, Spor Yöneticiliği 1. Öğretime 60, 2. Öğretime 40 öğrencinin alınacağı sınava, 280 kadın ve 841 erkek aday olmak üzere toplam 1134 aday başvurdu. Sınavda 5 milli sporcu ve 8 engelli aday bulunuyor. Adayların 4 gün boyunca ter dökeceği özel yetenek sınavı 8 Eylül 2018 Cumartesi günü bitecek ve sonuçlar 9 Eylül 2018 Pazar günü açıklanacak. Kazanan adayların 10 Eylül 2018 Pazartesi günü kayıt yapacağı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 175 öğrenci ve 5 milli olmak üzere toplam 180 öğrenci alınacak.
Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek yapılan özel yetenek sınavını yerinde izleyerek, öğrencilere başarılar diledi. Rektörümüz, “Öğrencilerimiz yoğun bir tempo ile özel yetenek sınavlarını başarmak için uğraş veriyorlar. Yüksekokulumuzda yapılan özel yetenek sınavlarda her yıl olduğu gibi bu yıl da nesnel değerlendirmelere imkân veren, elektronik ölçümlerin yapıldığı testler kullanılmaktadır. Değerlendirmeler bu ölçümler ele alınarak, sağlıklı bir şekilde yapılıyor. Buradaki amacımız, sınava katılan 1134 adayımızın hiçbir şekilde hak mahrumiyetine uğramamasıdır. Sınavlarda başarılı olan öğrencilerimiz Gümüşhane Üniversitesi ailesine katılmaya hak kazanacaklardır. Öğrencilerimizin Gümüşhane Üniversitesi ailesinin bir üyesi olma yolunda gösterecekleri bütün gayretleri takdir ediyor, sınava girecek tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
  • Gösterim 650
  • Toplam 5