Rektörümüz 23 Nisan’ı Kutladı

Rektörümüz 23 Nisan’ı Kutladı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98’inci kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.
Rektörümüz mesajında şunlara değindi: 23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. 98 yıl önce, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığını tüm dünyaya ilan etmiştir. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklara armağan ederek dünyada bir ilke imza atmanın yanında, Türkiye’nin geleceğini çocuklarımıza emanet ederek onlara olan güvenini ve umudunu da göstermiştir. Çocuklarımız bu güven ve umudu; barış, kardeşlik, beraberlik ve mücadele azmiyle yoğurarak, çağın gerektirdiği bilgiyle buluşturacaktır. Genç nesil kendilerine sunulan imkânları en iyi bir şekilde değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle daha büyük başarılara ulaşacaklardır. Bizim çocuklarımızdan beklentimiz, çok çalışmaları ve atalarımızın bize emanet bıraktığı bu kutsal vatanı bilgiyle, özveriyle daha aydınlık yarınlara taşımalarıdır. İnanıyorum ki Türk Milleti’nin geleceği, çocuklarımızın yorulmak bilmeyen enerjileri ve çalışma azmi ile daha parlak olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bize bu vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini ve vatanımızı canları pahasına koruyup, kollayan başta 15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı’ndaki şehit ve gazilerimiz olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”