Rektörümüzün Babalar Günü Mesajı

Rektörümüzün Babalar Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Babalar Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:  

“Ailelerimizin temel taşları, çocuklarımızın rehberleri ve hayatımızdaki en değerli varlıklarımız hiç şüphesiz babalarımızdır. Bugün, toplumumuzun temel direklerinden biri olan babalarımızı anma ve onlara teşekkür etme günüdür. Onlar, sevgi dolu kucaklarıyla bizi büyütürken, bizlere değerli hayat derslerini de öğretirler. Güçlü ve destekleyici varlıklarıyla bizleri cesaretlendirir, bizlere yol gösterirler. Onların sabrı, fedakârlığı ve sevgisi, hayatımızın her anında bizlere güç verir. Sadece biyolojik değil, aynı zamanda ruhsal ve duygusal olarak da bizim için varlıklarını hissettirirler. Bizlere düşen, bu özel günü senede yalnızca bir gün hatırlamakla kalmayıp, babalarımıza hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle ailesi ve evlatları için çalışan, onlardan sevgi ve şefkatini esirgemeyen tüm babaların bu anlamlı gününü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür, ahirete irtihal etmiş olan kıymetli babalarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”