Rektörümüzün Miraç Kandili Mesajı

Rektörümüzün Miraç Kandili Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu sözlere yer verdi:

“İçerisinde maddi ve manevi anlamda sayısız güzellikleri barındıran dinimiz, pek çok anlamlı gün ve geceye sahiptir. Bu gecelerden birisi de Miraç Kandili’dir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği ve kutlu yolculuğun adı olarak bilinen Miraç Kandili’ni bir kez daha karşılamanın sevincini, coşkusunu yaşıyoruz.

Kandiller birlik beraberliğimizi pekiştiren en müstesna gecelerdendir. Bu yüzden Müslüman bir toplum olarak Miraç Kandili’nin anlamını idrak etmeli ve ortak amaçlar doğrultusunda birlik beraberlik duyguları ile hareket ederek tüm dünyayı yaşanılabilir bir ortama dönüştürme gayesini gütmeliyiz. Bu özel günde dünyada akan kanın durması; barış, huzur ve istikrarın tüm coğrafyalarda hâkim olması; küresel salgınla mücadele edilen bu zorlu günlerin geride kalması tüm insanlık adına en büyük duamızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla kutluyorum. Kandilin herkese barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”