Rektörümüzün Anneler Günü Mesajı

Rektörümüzün Anneler Günü Mesajı

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasına denk gelen pazar günü kutlanan Anneler Günü için Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu duygu ve düşüncelerine yer verdi:     
   
"Saygıyı, hürmeti, değer görmeyi en fazla hak eden, haklarını hiçbir surette ödeyemeyeceğimiz sabrın, şefkatin, sevgi ve merhametin simgesi olan annelerimiz hiç kuşkusuz hayatımızdaki en kıymetli varlıklarımızdır. Öğrenmenin temelini attığımız zamanlarımızda ilk öğretmenimiz, ilk doktorumuz tabi ki annelerimiz olmuştur. Hayata dair pek çok ilk bilgiyi onlardan öğrendik.Annelik, dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur. Karşılıksız sevgiyi, fedakârlığı, insanı insan yapan tüm değerleri bünyesinde barındıran annelik, en kutsal görevlerden birisidir. Hayatlarını biz evlatlarına adayan ve varlıklarıyla her zaman kuvvet kaynağımız olan annelerimizin ne kadar kıymetli olduğunu buradan anlamak mümkündür. Bu sebeple de annelerimizin yalnızca bir gün değil, her zaman hatırlanması gerektiğini bu anlamlı gün vesilesiyle bir kere daha vurgulamak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle nice emeklerle yetiştirdikleri evlatlarını vatan uğruna şehit veren annelerimizin acılarını bir kez daha yürekten paylaşıyor, tüm şehit annelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başımızın tacı annelerimize hayatta olmayanlar için rahmet, yaşayanlar için ise sağlıklı uzun ömürler diliyor, onların bu özel ve anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum.”