Rektör Yardımcılığında Bayrak Değişimi

Rektör Yardımcılığında Bayrak Değişimi

Üniversitemizin yeni Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Alemdağ oldu. Prof. Dr. Günay Çakır’ın yerine atanan Prof. Dr. Selçuk Alemdağ, gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından göreve başladı. 

Rektörlük binasında düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in yanı sıra Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bayram Nazır, Eski Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Günay Çakır, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Fatih Yalçın, Genel Sekreter Yardımcılarımız Prof. Dr. Rıdvan Şahin ve Mehmet Atalay ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ayyıldız katıldı.

Törene katılan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Prof. Dr. Günay Çakır’a bugüne kadar verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu. Önceki dönem Rektör Yardımcısı olarak birlikte çalıştığı Prof. Dr. Günay Çakır’ın Üniversitemize çok önemli hizmetlerde bulunduğunu söyleyen Rektör Zeybek; Uzun bir süredir birlikte çalıştığımız değerli meslektaşımız Günay Bey ile birçok projede birlikte önemli başarılara imza attık. Makamlar gelip geçici olsa da dostluğumuzun kalıcı olduğuna inanıyoruz. Bu tür değişimlerin, hizmet kalitesinin daha da artırılması amacıyla her zaman gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Her ihtiyaç duyduğumuzda Günay Bey’in kapısını çalmaya devam edeceğiz ve tecrübelerinden faydalanacağız. Kendisine sunduğu hizmetler için teşekkür ederiz. Bayrağı devralan Prof. Dr. Selçuk Alemdağ hocamıza da başarılar diliyoruz. Selçuk Bey, hem Gümüşhane Meslek Yüksekokulunda hem de Mühendislik Fakültesinde önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir ve yeni görevinde de Üniversitemize değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu değişimin hepimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek duygularını paylaştı.

Rektör Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. Selçuk Alemdağ hizmetlerinden ötürü Prof. Dr. Günay Çakır’a teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Alemdağ yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Günay hocamız uzun bir süre görevini başarıyla sürdürerek Rektör Yardımcılığı süresince Üniversitemize önemli hizmetler verdi. Sizlerin huzurunda bir kez daha kendisine emekleri için teşekkür ediyorum. Biz de Günay hocamızdan devraldığımız hizmet bayrağını daha yukarıya çıkarabilmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz.” 

Prof. Dr. Günay Çakır da; 6 yıllık görev sürem boyunca Üniversitemizin daha iyi noktalara gelebilmesi adına hizmet verdim. Bugün de artık bayrağı yeni hocamıza devretme zamanı geldi. Birlikte görev yaptığım üniversite yöneticilerimize ve tüm çalışma arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ediyor, yeni Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selçuk Alemdağ hocamıza başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından devir teslim töreni sona erdi. 
  • Gösterim 1072
  • Toplam 3