Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nden Firmalara Ziyaret

Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nden Firmalara Ziyaret

Yükseköğretim Kurulu’nun koordinasyonunda yürütülen ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ kapsamında Üniversitemize ‘Madencilik’ alanında ihtisaslaşma verilmesiyle birlikte hayata geçirilen Gümüşhane Üniversitesi Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Gümüşhane’de madencilik alanında faaliyetlerini sürdüren firmalara bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Düzenlenen ziyaretlerin ilk durağı Gümüştaş Madencilik, Aşkale Çimento, Gümüşkale Kireç, Yıldız Bakır Madencilik ve Güven Mermer firmaları oldu. Firma temsilcileriyle gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan Sipahi, Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz, Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Ayaydın, Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Çavuşoğlu, Koordinasyon Kurulu üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Tekin Yılmaz, Arş. Gör. Dr. İlker Erkan ve Arş. Gör. Dr. Cavit Kumaş yer aldı. 

Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz madencilik alanında faaliyet gösteren firmalarımızın ihtisaslaşmanın birer paydaşı olduğunu belirterek bu anlamda ihtisaslaşmanın tüm paydaşlarına ulaşmanın projenin başarıya ulaşmasında büyük önem arz ettiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Üniversitemizin madencilik alanında ihtisaslaşmasının şehrimize ve ülkemize ne gibi katkılar sunacağını, bu alanda faaliyet gösteren firmalarımızla görüş alışverişinde bulunmak, firmalarımızın bizden beklentilerinin ne olduğu araştırmak ve firmalarımızdan bizim ne gibi beklentilerimizin olduğunu ifade etmek amacıyla düzenlediğimiz ziyaretlerimizin ilkini tamamlamış bulunuyoruz. Gerçekleştirilen ziyaretler çerçevesinde firmalarımızla özellikle atık verimliliği, enerji verimliliği ve ara eleman istihdamı gibi konulara yer vererek bu anlamda üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmeye yönelik atılacak adımlar üzerinde durduk.” 

Gerçekleştirilen ziyaretler ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şu ifadelere yer verdi: “Yükseköğretim Kurulu’nun Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ kapsamında Üniversitemize ‘madencilik’ alanında ihtisaslaşma verilmesiyle birlikte hızlı bir şekilde Koordinatörlüğümüzü kurarak çalışmalarımıza başladık. Biz Gümüşhane Üniversitesi olarak bu ihtisaslaşmanın yalnızca üniversiteye değil aynı zamanda Gümüşhane İli’ne verildiği bilinciyle hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Bu anlamda madencilik alanında faaliyet gösteren firmalarımızla bir araya gelerek projeler geliştirmeye, firmalarımızın verimliliğini arttırmaya ve dolayısıyla ülkemize bir katma değer kazandırmaya çabalıyoruz. Üniversite ve sanayi iş birliğini, teori ve pratiğin bir buluşması olarak görüyor ve bu amaçla yürütülecek her bir faaliyete de kapımızın açık olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu düşüncelerle beraber madencilik alanında faaliyet gösteren Gümüştaş Madencilik, Aşkale Çimento ve Gümüşkale Kireç, Yıldız Bakır Madencilik ve Güven Mermer firmalarımıza ve kıymetli yöneticilerine kapılarını bizlere açtıkları için teşekkür ediyor, bu ziyaretlerin ortak projelerle somut birer iş birliğine dönüşmesini temenni ediyorum.” 
  • Gösterim 570
  • Toplam 7
Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!