Kurban Bayramı Mesajı

Kurban Bayramı Mesajı

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, günün anlam ve önemine ilişkin bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Kurban Bayramı'nın gelişiyle birlikte, bir kez daha bir araya gelmenin ve bu anlamlı günü paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek günlerin manevi atmosferi, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirirken, paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha bizlere hatırlatıyor. Bayram, sevdiklerimizle bir araya gelme ve keyifli vakit geçirme fırsatı sunmanın ötesinde, toplumsal sorumluluklarımızı hatırlama zamanıdır. Masum insanların yaşadığı zorluklara karşı sessiz kalmak yerine, elimizden gelen yardımı yapmalı ve seslerini duyurmalıyız. Özellikle Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşanan katliam ve insanlık dramına karşı sessiz kalmamalı, yardımlarımızı onlara da yetiştirmeliyiz.  

Bayramlar, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmenin, ihtiyaç sahiplerine destek olmanın ve birbirimize olan sevgi ve saygımızı pekiştirmenin en güzel zamanıdır. İhtiyaç sahiplerini dayanışma içerisinde sevindirip bağrımıza bastığımız bu bayram da Rabbimizden kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, bu vesile ile bizi sevdiklerimize ve kardeşlerimize daha da yakınlaştırmasını diliyorum. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; Bayramın başta Gümüşhane halkımız olmak üzere, Üniversitemiz akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz ve aileleri için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”