Üniversitemizde “Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi” Adlı Konferans Düzenlendi

Üniversitemizde “Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi” Adlı Konferans Düzenlendi

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi” adlı konferansa Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker konuşmacı olarak katıldı.
İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta "Sünneti reddetmek, günümüzde körüklenen büyük bir fitnedir." değerlendirmesinde bulunan Çeker, "Bu yolla İslam dininin tahrif edilmesi hedefleniyor. Sünnet düşmanlığı, İslam'ı tahrif etmenin en önemli merhalesidir. Dini tahrif konusunda cin ve insan şeytanları geçmişten bugüne sürekli bir çaba içinde. Üç büyük kitabı ve sahifeleri bozan insanoğlu Kur’an’ı da bozmayı düşünmemiş midir? Tabii ki bunu da düşünmüşlerdir. Kur’an’ı tahrif çalışmaları 3 aşamada karşımıza çıkıyor. Birinci aşamada Peygamberimize inmeden önce cin şeytanları ayetleri çalmak için uğraşmışlardır. İkinci aşama peygamberimiz hayatta iken olmuş ama bu çalışmalar başarılı olamamıştır. Üçüncü aşama Peygamberimizden sonraki aşamadır. İşte bu aşamada önce cin şeytanları çalışıyordu şimdi cin şeytanlarının desteğinde insan şeytanları devreye girmiştir. Ama bu fitneciler, Kur’an’ın lafzını bozacaklarından ümitlerini kesmişlerdir. Çünkü Kur’an bütün kitapları yok etseniz bile ezberlerde var. Ezberden oturur yeniden yazılır. Kur’an'ın lafzını bozamadılar fakat şimdi manasını bozmak için uğraşıyorlar. Ve bunu başarabilmek için sünneti devreden çıkarmaya uğraşıyorlar. İslam dinini tahrif konusunda yürütülen çalışmaların aşamaları, alim ve mezhep düşmanlığı, sünnet düşmanlığı, Kur'an düşmanlığıdır. Sünnete karşı çıkışlar dini bozma amacı taşımaktadır" sözleriyle konunun önemine dikkat çekti.
Konferansın ardından Prof. Dr. Orhan Çeker'e İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Kuzudişli tarafından pestil-köme hediye edildi. Konferans çıkışında Prof. Dr. Orhan Çeker, kendisinin yazmış olduğu ve günlük hayatta karşılaştığımız 724 sorunun cevabının yer aldığı “Fetvalarım” isimli kitabını imzalayıp öğrencilere verdi.
  • Gösterim 697
  • Toplam 3