Rektörümüz Kurban Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz Kurban Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu noktalara değindi:

“Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi, saygı, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının perçinlendiği özel günlerdir. Bir Kurban Bayramı’nı daha idrak edeceğimiz bu günde bizleri bu bayrama ulaştıran Allah'a şükürler olsun. Kurban, yakınlaşmadır, cömertliktir, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. Kurban, bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. En önemlisi de kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır.Bayramlar; paylaşma, birlik olma ve hatırlama günleridir. Ülkemizin bu zor ve sıkıntılı günlerinde Kurban Bayramı’nınbizleri birbirimize yakınlaştırmasını, birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelmemize vesile olmasını temenni ediyorum. Bu günlerde çocukları hatırlamalı, yetimleri ve öksüzleri özellikle de hastaları gözetmeliyiz. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte mübarek Kurban Bayramı’nızı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum"