Rektörümüz Kurban Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz Kurban Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu noktalara değindi:

“Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bizi millet yapan değerlerin can bulduğu, millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktasına ulaştığı bir Mübarek Kurban Bayramı’na daha erişmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insanları birbirlerine sevgi ve saygı içerisinde yaklaştırır. Yine aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlar, özlemleri giderir, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturur, dostluğu, samimiyeti güçlendirir. Bayramlarımız bizlere uzakları yakınlaştıran, bir gönül kazanma seferberliğinin olduğu, aramızdaki muhabbeti pekiştirme vesilesi olan günlerdir. Bayramlar sevdiklerimizle kutlanınca anlam kazanır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gümüşhane Üniversitesi ailemiz ve Gümüşhaneli hemşerilerimiz ile tüm milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”