Cumhurbaşkanımıza çiçekli karşılama

Cumhurbaşkanımıza çiçekli karşılama

AK Parti’nin 6'ıncı Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Gümüşhane'ye gelen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında Üniversitemiz öğrencileri tarafından çiçekli karşılama yapıldı.

Öğrencilerin kendisini karşılamaya geldiğini gören Sayın Cumhurbaşkanımız aracından inerek, burada kısa bir süre Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve öğrencilerle sohbet etti. Gümüşhane Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından takdim edilen çiçekleri alan Cumhurbaşkanımız, kendisine yapılan bu sıcak karşılamadan dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Üniversitemizin gelişiminden memnun olduğunu ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Rektörümüze ve kendisini karşılamaya gelen öğrencilerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileyerek, Üniversitemizden ayrıldı.

Gümüşhane Üniversitesi önünde yapılan kısa sohbetin ardından AK Parti’nin 6'ıncı Olağan İl Kongresi'ne katılan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 20 bine yaklaşan öğrencisiyle Gümüşhane Üniversitesi'nin çok büyük bir gelişme kaydettiğini söyleyerek, "Gümüşhane Üniversitemiz, 20 bini bulan öğrenci sayısı ile ülkemizin en önemli yüksek öğretim kurumlarından biri olma yolunda ilerliyor. Şu ana kadar 4 binin üzerinde yatak kapasitesine sahip yurtlar ile öğrencilerimizin kalacak yer meselesini çözmeye çalıştık. Şimdi de 2 yeni yurt kazandırma gayreti içindeyiz." diyerek, düşüncelerini dile getirdi. 

  • Gösterim 9775
  • Toplam 4