Bakan Yardımcısından Rektörümüze Ziyaret

Bakan Yardımcısından Rektörümüze Ziyaret

İçişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) kapsamında Gümüşhane’ye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil beraberinde Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’ten üniversitemizin gelişimi ve geldiği son nokta hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdil, “Hiç şüphesiz Gümüşhane Üniversitesi hızlı bir şekilde büyümektedir. Bunu da yapılan çalışmalarda ve artan öğrenci sayısında görmek mümkündür. Geçtiğimiz 4-5 aylık süreçte ülkenin çeşitli illerindeki üniversiteleri gezdik gördük. En son olarak da Gümüşhane Üniversitemizi ziyaret ettik. Üniversitelerimizin gelişimindeki en büyük etkenlerinden birisi de güvenliktir. Öğrencilerimizin rahat bir şekilde herhangi bir güvenlik kaygısı olmadan eğitimlerini sürdürmeleri bizler için en önemli konuların başında gelmektedir. Bu konuda Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile birlikte çalışmalarımız devam edecektir. Kendisine bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyorum” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise gerçekleştirilen ziyarete ilişkin olarak, “Sayın Bakan Yardımcımıza ve Sayın Valimize öncelikle bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendileriyle üniversitemizin gelişimi ve öğrencilerimizin eğitimi, barınması ve güvenliği üzerine çok olumlu istişareler gerçekleştirdik. Üniversite olarak öğrencilerimize daima en iyisini vermeyi amaçladığımızı belirttik. Sayın Bakan Yardımcımız da bizlere her konuda destek vereceklerini söyledi. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen görüşmenin ardından Rektörümüz tarafından İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil’e hediye takdim edildi. Ardından kampüs içerisinde bir gezi yapıldı. Burada Rektörümüz İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil’e ve Vali Kamuran Taşbilek’e üniversitemizdeki fakülteler ve birimler hakkında bilgiler verdi. Üniversitemizin kısa süre içerisinde göstermiş olduğu büyük başarılarından dolayı memnun olduğunu dile getiren Erdil, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e başarılar dileyerek üniversitemizden ayrıldı.

  • Gösterim 443
  • Toplam 5