10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tüm gazetecilerin bu özel gününü kutlayan Rektörümüz mesajında şunları söyledi:
“Değerli bir kamusal görevi icra eden basın çalışanlarımız, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeden haber ve bilgi akışını sağlamakta ve bu yayın anlayışından taviz vermeksizin kamuoyunu bilgilendirmektedir. Basın mensuplarımızın, hukukun evrensel ilkelerini rehber edinmeleri, insan hak ve hürriyetleri ve özel hayata saygı çerçevesinde görev yapmaları çok önemlidir. Gümüşhane ilimizde de çeşitli zorluklar ve kısıtlı imkanlara rağmen görevlerini layıkıyla yerine getiren gazetecilerimizin kıymetlerinin farkında olduğumuzun unutulmaması adına, özveri temelli bu mesleği ifa eden basın camiamızın tüm fertlerine çalışmalarında gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta Gümüşhane basınımız olmak üzere ülkemizdeki tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve esenlik dolu günler geçirmelerini diliyorum.”